Valsts dzelzceļa administrācijas direktors ir Andulis Židkovs.

Attēlā ir Valsts dzelzceļa administrācijas direktors Andulis Židkovs

Šim amatam Anduli Židkovu valdība apstiprināja 2022. gada 10. maijā.

A.Židkovs studējis Latvijas Lauksaimniecības universitātē, kur ieguvis ekonomikas maģistra grādu ar specializāciju uzņēmējdarbībā, kā arī inženierzinātnes bakalaura grādu. Tāpat viņš Latvijas Universitātes Starptautisko attiecību institūtā guvis profesionālās augstākās izglītības atestātu, saņemot ārējo sakaru struktūrvienības vadītāja kvalifikāciju. Direktors teicami pārvalda angļu un krievu valodu, kā arī pārzina vācu valodu.

Līdz šim A.Židkovs strādājis Ozolnieku novada pašvaldībā – tagad Jelgavas novada pašvaldībā. Tur, uzsākot darbu 2017. gadā, Židkovs bija izpilddirektors, bet pēc administratīvi teritoriālās reformas – Ozolnieku administrācijas vadītājs un apvienotās pašvaldības Plānošanas un attīstības departamenta direktors.

No 2011. līdz 2014. gadam A.Židkovs bijis valdes loceklis VSIA “Autotransporta direkcija”, bet pirms tam – AS “Pasažieru vilciens” valdes priekšsēdētājs. No 2006. līdz 2009. gadam viņš bijis Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks  un vadījis “Rail Baltica” projekta Nacionālās koordinācijas grupu. A.Židkovs Satiksmes ministrija strādājis arī iepriekš un laikā no 1997. gada līdz 2005. gadam tur ieņēmis dažādus amatus. Starp šiem periodiem A.Židkovs gandrīz septiņus gadus bijis VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” padomes loceklis.

Attēlā ir Valsts dzelzceļa administrācijas direktors Andulis Židkovs

Andulis Židkovs

Direktors
andulis.zidkovs [at] vda.gov.lv