LV | EN
2021. gada 17. aprīlis
Piekļūstamība drukāt


Valsts dzelzceļa administrācija saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 14. jūlija noteikumiem Nr. 445 "Kārtība, kādā iestādes ievieto informāciju internetā" (turpmāk – noteikumi Nr. 445) apņemas savu tīmekļvietni veidot piekļūstamu.

Šis piekļūstamības paziņojums attiecas uz: www.vda.gov.lv- http://www.vda.gov.lv/

Tīmekļvietnei veikts Vienkāršotais izvērtējums. Izmantotā metode - VARAM sagatavotās Vadlīnijas iestāžu tīmekļvietnēm noteikto piekļūstamības prasību ievērošanas ietekmes izvērtēšanai un nesamērīgā sloga pamatošanai .


Cik piekļūstama ir šī tīmekļvietne?

 www.vda.gov.lv tīmekļvietne neatbilst prasībām, kas minētas noteikumos Nr. 445, sekojošu iemeslu dēļ:

  • Saites galvenās izvēlnes pirmajā līmenī nav piekļūstamas ar tastatūru, kā arī ar to nevar atvērt. Haotiska secība. Neatbilstības plānots novērst līdz ar pievienošanos Vienotajai tīmekļvietņu platformai.
  • Veicot vietnes lapu satura tuvinājumu līdz 200%, pazūd augšējās izvēlnes. Neatbilstības plānots novērst līdz ar pievienošanos Vienotajai tīmekļvietņu platformai.
  • Attēliem nav pieejams alternatīvais teksts. Neatbilstības plānots novērst līdz ar pievienošanos Vienotajai tīmekļvietņu platformai.
  • Tīmekļvietnes sadaļās nav virsrakstu hierarhija. Neatbilstības plānots novērst līdz ar pievienošanos Vienotajai tīmekļvietņu platformai.
  • Dažiem tekstiem nav pietiekams krāsu kontrasts. Atsevišķās tīmekļvietnes lapās nav iespējas lietotājam pašam mainīt kontrastu. Plānots pilnveidot līdz 2021.gada 30.jūnijam.
  • Tīmekļvietnē ir ievietoti dokumenti PDF formātos, kas nav piekļūstami ar palīgprogrammatūrām. Plānots pilnveidot līdz 2021.gada 30.jūnijam.
  • Lapu nosaukumi neatbilst to nosaukumam. Lietotājam pašam nav iespējams mainīt. Neatbilstības plānots novērst līdz ar pievienošanos Vienotajai tīmekļvietņu platformai.

Šī tīmekļvietne pēdējo reizi tika izvērtēta 21.12.2020. Izvērtēšanu veica Valsts dzelzceļa administrācija. 

 

Izvērtējumu apliecinošs dokuments: IZVĒRTĒŠANAS PROTOKOLS.

 

Piekļūstamības alternatīvas

Lai iegūtu saturu, kas šobrīd nav piekļūstams citā formātā, piedāvājam turpmāk minētās alternatīvas. Gadījumā, ja tīmekļvietnes saturs ir Jums nepiemērotā formātā un nepieciešams alternatīvs risinājums, sūtiet pieprasījuma vēstuli elektroniski uz iestādes adresi vda@vda.gov.lv, norādot saiti (URL) uz nepiekļūstamo saturu, nepieciešamo formātu, kādā sagatavot informāciju un savu vārdu, uzvārdu un e-pasta adresi.

 

Atsauksmēm un saziņai

Mēs nepārtraukti cenšamies uzlabot šīs tīmekļvietnes piekļūstamību.

Ja Jūs konstatējat kādas problēmas vai nepilnības, kas nav minētas šajā paziņojumā vai vēlaties saņemt nepiekļūstamo saturu citā formātā, sazinieties ar mums:

E-pastā: vda@vda.gov.lv

Zvaniet: 67233225

Adrese: Riepnieku iela 2, Rīga, LV-1050, Latvija

Mēs izskatīsim Jūsu pieprasījumu un sniegsim atbildi 10 darba dienu laikā.

 

Sūdzību iesniegšana

Par tīmekļvietnes piekļūstamību mūsu iestādē atbildīgs ir Anatolijs Artemjevs.
Tālrunis: +371 67233225
E-pasts: vda@vda.gov.lv
Adrese: Riepnieku iela 2, Rīga, LV-1050, Latvija.

Pārraugošā iestāde ir Satiksmes ministrija.
Tālrunis uzziņām: +371 67028205
E-pasts: satiksmes.ministrija@sam.gov.lv
Adrese: Rīga, Gogoļa ielā 3, LV-1743, Latvija.

Ja neesam atbilstoši reaģējuši uz Jūsu iesniegumu vai sūdzību par tīmekļvietnes satura piekļūstamību, Jums ir iespēja iesniegt sūdzību Latvijas Republikas Tiesībsargam:

Tiesībsarga biroja adrese: Baznīcas iela 25 Rīgā, LV-1010

Tālrunis: +371 67686768

E-pasts: tiesibsargs@tiesibsargs.lv

https://www.tiesibsargs.lv/lv/pages/kontaktinformacija

 

Ziņas par paziņojuma sagatavošanu

Šis paziņojums pirmo reizi tika sagatavots 30.12.2020. un atkārtoti pārskatīts.

Šo paziņojumu apstiprināja direktors Juris Iesalnieks.